OŚWIADCZENIE Dyrektora IP PAN w SPRAWIE PREPARATU PRZECIWPASOŻYTNICZEGO GERMIXIL

Multisensoryczna wystawa „Poczuć by zrozumieć”
7 września 2020
Akademia Czystych Rąk
14 września 2020

OŚWIADCZENIE

W związku z pojawiającymi się ostatnio na sponsorowanych stronach internetowych artykułu: pt.”BRODAWCZAKI Z POWODU PASOŻYTÓW I ROBAKÓW W JELICIE! KAŻDA OSOBA Z BRODAWCZAKAMI JEST JEDZONA OD WEWNĄTRZ!”, jako Dyrektor Instytutu Parazytologii im. Witolda Stefańskiego PAN stanowczo zaprzeczam informacjom zawartym w tym artykule. Podobnie jak w przypadku reklamowanych poprzednio preparatów Detoxic i Germitox,  Instytut nigdy nie uczestniczył w badaniach nad aktualnie reklamowanym preparatem przeciwpasożytniczym GERMIXIL.

Informuję również, że nazwa jednostki, która promuje preparat jest fałszywa i powstała w wyniku połączenia nazw kilku renomowanych jednostek naukowych w kraju. Dodatkowo, po raz kolejny bez naszej wiedzy wykorzystano nazwisko jednego z naszych pracowników. Profesor, który poleca preparat nie figuruje w żadnej z dostępnych krajowych ani międzynarodowych baz danych; jest osobą fikcyjną, podobnie jak jego wizerunek.

Jednocześnie informuję, że na bieżąco na forach społecznościowych reaguję na wszelkie tego typu nieprawidłowe informacje szkalujące dobre imię Instytutu. Jednakże właściciele sponsorowanych stron usuwają moje komentarze, umieszczając  fałszywe informacje ponownie.