Akademia Czystych Rąk

OŚWIADCZENIE Dyrektora IP PAN w SPRAWIE PREPARATU PRZECIWPASOŻYTNICZEGO GERMIXIL
14 sierpnia 2020
Kanał YouTube
2 października 2020

W ramach działalności upowszechniającej naukę, pracownicy Instytutu Parazytologii im. Witolda Stefańskiego Polskiej Akademii Nauk wyszli z inicjatywą organizacji warsztatów „Akademia Czystych Rąk” dla dzieci w wieku szkolnym. Spotkania mają na celu rozpowszechnianie i utrwalanie dobrych nawyków dotyczących higieny rąk w życiu codziennym. Jak wiemy dbanie o higienę jest bardzo ważne już od najmłodszych lat. Wcześniejsze edycje Akademii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród grup szkolnych, rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną dotyczącą występowania zachorowań na COVID-19 na terenie naszego kraju, w październiku br. planujemy przeprowadzenie cyklu warsztatów dla dzieci z warszawskich szkół podstawowych. Harmonogram przewiduje zorganizowanie lekcji w trakcie których dzieci dowiedzą się jak i kiedy poprawnie myć ręce, czym są bakterie i wirusy, a także jak stosując proste zasady można dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. W dobie otaczającej nas pandemii promowanie tak bardzo ważnych ale też „dziecinnie” prostych czynności może znacznie przyczynić się poprawienia codziennego funkcjonowania dzieci w przestrzeni przedszkolnej i szkolnej.

Zajęcia prowadzone w ramach Akademii Czystych Rąk są dobra okazją do propagowania wiedzy dotyczącej możliwości szerzenia się parazytoz przenoszonych drogą pokarmową, a także zapobiegania ich transmisji.

Klasy i grupy szkolne aby wziąć udział w warsztatach będą brały udział w konkursie na prace artystyczne wpisujące się w hasło warsztatów
„Czyste Ręce to Podstawa i Dobra Zabawa”.

            Serdecznie zapraszamy Szkoły Podstawowe do udziału w konkursie!

 

Organizatorzy: mgr Anna W. Myczka (koordynator), mgr Aleksandra Cybulska, mgr Aleksandra Kornacka – Stackonis

Sponsorzy: Grupa Sarantis Polska S.A. Dystrybutor Marek Carex oraz Luksja w Polsce

Patroni: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Stowarzyszenie ESCCAP Polska