Multisensoryczna wystawa „Poczuć by zrozumieć”

Telazjoza u żubrów
22 lipca 2020
OŚWIADCZENIE Dyrektora IP PAN w SPRAWIE PREPARATU PRZECIWPASOŻYTNICZEGO GERMIXIL
14 sierpnia 2020

Dnia 17 sierpnia 2020 r.,

w Muzeum znajdującym się na terenie Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym odbył się wernisaż wystawy pt. „Poczuć by zrozumieć – Narracyjne Muzeum Jeleniowatych”. Wystawę otworzyli: dyrektor Instytutu prof. dr hab. Bożena Moskwa oraz kierownik Stacji mgr inż. Marek Bogdaszewski. W wernisażu wzięli udział przedstawiciele PAN oraz władz i organizacji lokalnych.

Wystawa organizowana jest w ramach upowszechniania i promocji działalności naukowej (UiPDN) wspólnie przez Polską Akademię Nauk i Instytut Parazytologii im. W. Stefańskiego PAN oraz przy wsparciu Mazurskiego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Baranowie. Multisensoryczna wystawa skierowana do dzieci i dorosłych to edukacyjne spotkanie z jeleniowatymi, którego ideą jest przekazanie wiedzy o tym, jak funkcjonuje świat zwierząt, jakimi prawami się rządzi oraz w jaki sposób patrzeć, by widzieć te zależności. Udział w wystawie to okazja, by dowiedzieć się, jak zachowuje się typowy przedstawiciel jeleniowatych, jakie są jego potrzeby życiowe i co czyni go szczęśliwym.

W ramach wydarzenia można również zobaczyć wystawę fotografii przyrodniczej, zatytułowaną „Od zmierzchu do świtu” autorstwa Andrzeja Stachurskiego, Krzysztofa Stasiaczka, Żanety Steiner-Bogdaszewskiej i Aleksandry Potrapeluk. Dzięki doświadczeniu i wytrwałości fotografów jest to unikalna możliwość podejrzenia „jednego” wieczoru i poranka życia jeleniowatych.

Udział wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują więc wcześniejsze zapisy (zapisy możliwe w godzinach 08.00 – 18.00 pod numerem telefonu 609138045). Wystawę będzie czynna do 30 października 2020 r., a godziny spotkań ukazywać się będą na stronie i fb Stacji.