XXII Festiwal Nauki w Instytucie

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa – „Choroby zakaźne i pasożytnicze człowieka”
9 października 2018
Oferta pracy na stanowisko asystenta
27 października 2018

W dniach 25-27.09.2018

zgodnie z wieloletnią  tradycją pracownicy Instytutu prezentowali swoją wiedzę podczas tegorocznego XXII Festiwalu Nauki. Wieloletnim koordynatorem Festiwalu z ramienia Instytutu jest dr inż. Emilia Włóka.

W ramach Festiwalu odbyły się wykłady oraz zajęcia praktyczne dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI).

Ze względu na duże zainteresowanie w latach ubiegłych, kolejny już raz organizowane były warsztaty:

„Biologia: jakie to proste, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o swojej komórce”. Organizatorami zajęć były: mgr inż. Alicja Kalinowska, dr inż. Agnieszka Wesołowska, mgr Sylwia Grzelak, mgr Przemysław Wilkowski oraz dr inż. Katarzyna Basałaj. Na warsztatach uczestnicy poznali budowę i organizację komórki oraz procesy w niej zachodzące. W części praktycznej dzieci samodzielnie wybarwiły swoje komórki nabłonkowe i obserwowały je pod mikroskopem. W ramach zabawy uczestnicy zbudowali kolorowy model DNA i razem „wyprodukowali” białko.

Kolejne zajęcia „Akademia Czystych Rąk”, organizowane przez mgr Annę Myczkę, promowały zdrowie i higienę wśród dzieci. Uczestnicy dowiedzieli się kiedy i jak przenoszą się mikroorganizmy chorobotwórcze, co to są bakterie, wirusy i pasożyty oraz jak poprawnie myć ręce i jak dbać o higienę gdy nie ma dostępu do wody.

Wzorem lat ubiegłych na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.  

W Festiwalu organizowanym przez Instytut uczestniczyło 131 osób.